Csattogó-völgyi Üdülőházak

Bemutatás
Üdülőfalunk Budapesttől 50 km-re, a Duna szoros keleti, a Börzsöny déli kapujánál fekszik. Jelzett turista utak vezetnek a magas Börzsöny csúcsaira. Szűk szurdokok, magas fennsíkok, valamint patakok festői völgyei és a Duna – karnyújtásnyira.

Információ, árajánlat kérése ettől a szálláshelytől  

Szálláshely információ

1. Faházak – 160 férőhely

20 db 6 ágyas (2 sima és 2 emeletes ággyal felszerelt szállás)

10 db 4 ágyas szállás (4 sima ággyal)

A házakban fenyőből készült ágyak, szekrények vannak. Ezen szállástípus – három sorban elhelyezkedő, különálló házak, melyekhez közös fürdők, WC-k – külön épületekben találhatók.

2. Új-Faházak – 41 férőhely

3 faházban, 12 szoba, mind külön bejárattal és fürdőszobával

Minden szobában fürdőszoba. 7 db 3 ágyas és 5 db 4 ágyas lehetőséggel.

A 4 ágyasok 2 sima és 1 emeletes ággyal felszereltek.

A szobákban fabútorok. A téli időszakban az összes szállás 3 ágyas.

3. Apartman házak – 32 férőhely

4 db 8 ágyas, emeletes rönkfaház.

A szálláson belül: földszinten 2 fekvőhely, mellette fürdőszoba; az emeleten 6 fő számára ágyak egy légtérben. Igény esetén 2-3 pótágy (matrac) elhelyezhető.

A házak szintén fenyő bútorokkal felszereltek.

4. Szarvas-lak – 34 férőhely

Közös folyosóról nyíló 12 szobából álló szállás.

Az épület első felében üvegteraszos társalgó rész.

A 12 szoba mindegyike fürdőszobás. 2 db 2 ágyas, illetve 10 db 3 ágyas.

A bútorok fából készültek. Igény esetén pótágyazás lehetséges.

Ezen szállásunkat ajánljuk: kisebb gyermekekkel érkező csoportjainknak, családosoknak.

Télen is üzemel!

Közösségi Alkotóház

3 különálló, illetve egybenyitható helyiségből áll, melynek össz befogadó képessége 150 fő.
Alkalmas: erdei iskola programjainak lebonyolítására, kézműves táborok fő helyszíne, cégek továbbképzésének adhat helyet, esküvők lebonyolítása, osztálytalálkozók, baráti találkozók, családi, egyházi rendezvények. Az épület fedett előtere; padokkal, asztalokkal felszerelt kerthelysége szintén lehetőséget nyújt foglalkozásokra, illetve programok helye lehet.

Két erdei tanterem

a tábor feletti erdőben, fedett, szabadtéri tanterem- 40-50 fő befogadó képességű
Alkalmas: Erdei iskola programjainak lebonyolítására, nyári táborok foglalkozásaira, kézműves foglalkozásokra, szabadtéri baráti összejövetelekre.

Pihenő, szalonnasütő, bográcsozó helyek

3 tűzrakó hely áll a kedves vendégek rendelkezésére. Igény esetén bográcsozáshoz szükséges eszközök kölcsönözhetők. Szabadtéri rendezvények lebonyolítására kiválóan alkalmas lehetőség nyílik a tábor ezen csendes, félreeső helyén.

Éttermünkben 70-80, az épület előtti fedett terasszal együtt akár 120-140 fő számára is tudjuk biztosítani az étkezést.

Emellett a tábor területén számos tűzrakó hely is található a bográcsozásra vágyóknak.

Kishajó túra:

Salamon-torony, Szentendrei Duna ág, és Sziget.

Csónakkölcsönzés, Kenukölcsönzés, Hajókázás a Dunán

Horgászási lehetőségek:

Csattogó-völgyi horgásztó, Nőtincs, Diósjenő, Vác, Törökmező, Királyrét – tavak, Duna

Kisvonat:

Vác – Verőce – Balassagyarmat

Erdei Vasút:

Kismaros- Királyrét

 

Kerékpár kölcsönzés

Lovaglás, Lovas kocsikázás

Korong lövészet – Lövész Klub, Festék lövészet

Négy évszak Vadász és Természetvédő Programjai, Erdei Iskolai Programok szervezése, Céges rendezvényekre programok.

 

Sportlehetőségek:

Füves futballpálya, Kézilabda pálya, Strandröplabda pálya, Kosárlabda pálya, Teniszpálya, Ping-pong asztalok a tábor területén.

 

Sporteszközök kölcsönzése ingyenes: foci, kosár-, kézilabda, ping-pong szett, tollas szett

Teniszpálya óradíj ellenében vehető igénybe.

Postacím:       2623 Kismaros, Pf. 28

Tel./Fax.:        06 (27) 581-290

Honlap

Csattogó-völgyi Üdülőházak

Látnivalók, túrák a környéken

A Gyöngyök Útja – Via Margaritarum

A Via Margaritum zarándokút, egy folyamatosan járható, jelzett útvonal. Lelki ívét az útvonalon található történelmi és szent helyek, valamint  ”Az élet gyöngyei” elnevezésű elmélkedési füzér adják. A zarándokút mentén olyan zarándokszállások is találhatók, amik a középkori ispotályok mintájára a keresztény vendégszeretet helyei.
A Via Margaritarum összeköti Mátraverebély-Szentkutat (2006-ban nemzeti szentéllyé nyilvánítva) és Mariazellt, a magyarság számára kiemelten fontos két zarándokhelyet.

A Mátraverebélyt Mariazellel összekötő 760 kilométeres Via Margaritarum többnyire azoknak a középkori országutaknak vonalát követi, amelyen elődeink is zarándokolhattak. Szeretné szolgálni a középkori magyar zarándokhagyományok feltárását és újra értelmezését korunk embere számára. Segíteni kívánja a mai zarándokokat, hogy elődeik nyomát követve eljuthassanak jelentősebb belföldi és külhoni középkori zarándokhelyekre. Felfűzi a középkori Magyarország néhány kiemelkedő városát: Budát, Esztergomot, Székesfehérvárt, és Veszprémet. Az országhatárt elhagyva pedig belekapcsolódik a Via Sacrába, amelyet a Mariazellbe tartó zarándokok jártak, a Caminoba, amelyen Santiago de Compostelába zarándokoltak elődeink, és a Via Slavicába, amely Rómába vezető ősi zarándokút.

A Via Margaritarumon bárhol el lehet indulni (nincs „hivatalos” kezdőpontja). Elsősorban gyalogos és kerékpáros zarándokok számára kerül kiépítésre (ők kérhetnek emléklapot és vehetik igénybe az ispotályokat), de autóval, busszal, vagy motorkerékpárral is végigjárhatók az útvonal fontosabb állomásai.

Ennek a zarándokútnak az első szakasza megy el a Csattogó-völgyi Pihenőházak mellett, mely az ajánlott aznapi szálláshely. Ugyanitt található egy Szent-Jakab emlékhely, melyet 2007. júniusában szenteltek fel.

Zarándokok számára kedvezményes áron kínáljuk szálláshelyeinket, április 15. és augusztus 31. között 1. 500,- Ft/fő/éj Faházakban, szeptember 1. és április 14. között 2. 500,- Ft/fő/éj Fürdőszobás szálláshelyeinken.